Archive for Lipiec, 2012

9 pucharów

sobota, Lipiec 28th, 2012

9 pucharów, czyli karta, którą często nazywam „kartą osobistego egoizmu”. Nie jest to jak dla mnie karta altruistów, stąd też takie „surowe” określenie. Jej tradycyjne i najbardziej popularne znaczenia, to: satysfakcja, zaspokojenie potrzeb, samozadowolenie, spełnienie marzeń. Tylko, że jak dla mnie, te „spełnienie marzeń”, nie jest czymś, co ma dotyczyć potrzeb tej drugiej osoby w relacji, a przede wszystkim naszych osobistych potrzeb. Stąd też moje pierwsze określenie, „wzmianka”, którymi się w ramach tej karty, posłużyłam. „Dziewiątka”, to czasami sytuacja typu: „zastaw się, a postaw się”, która wskazuje na nie tyle bałwochwalstwo, co jednak na pewien rodzaj beztroski, odprężenia.

Na obrazku: karta „9 pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

8 pucharów

piątek, Lipiec 20th, 2012

8 pucharów, czyli tzw. rozdarcie wewnętrzne. Wiele jest interpretacji tej karty jak i wielu jest interpretatorów, ale jak dla mnie, wskazuje ona właśnie na tego typu samopoczucie. Jest kartą sytuacji, gdzie trudno jest nam sobie z czymś poradzić, ale poniekąd nie ma wyjścia. „Klamka zapadła”. Często wskazuje na nie tyle ostateczne rozstanie, co jednak na poczucie, że trzeba coś po prostu zostawić. Jak każda karta w Tarocie, ma wręcz setki znaczeń, ale zgodnie z sytuacją z obrazka, nie jest kartą szczęścia. „Ucieczka” od problemów, „trudne” emocje, wzburzenie emocjonalne, pozostawienie przeszłości za sobą, są również treścią tej karty.

Na obrazku: karta „8 pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

7 pucharów

poniedziałek, Lipiec 9th, 2012

7 pucharów: karta „rozmarzenia”. „Siódemka” przy braku połączenia z innymi, „solidniejszymi” kartami, jest kartą tzw. pisania patykiem po wodzie. Przy niej żadne z rozważań, nie ma pewnego „odbicia” w rzeczywistości. Oczywiście, w kwestii uczuć, bardzo często wskazuje na zauroczenie, ale nie daje żadnej gwarancji na to, że uczucie się rozwinie. Jak dla mnie, nie jest to za poważna karta, chociaż bywa, że rozbudza twórczość, a tym samym: pobudza do działań. To karta dekoncentracji, braku precyzji w planowaniu, „rozmydlenia”. W moich rozkładach, niejednokrotnie wskazywała na stan chorobowy taki jak schizofrenia, lub też na np. narkomanię.

Na obrazku: karta „7 pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)