Archive for Czerwiec, 2012

6 pucharów

poniedziałek, Czerwiec 25th, 2012

6 pucharów, czyli wspomnienia i „nostalgie”. To bardzo „ciepła” karta, na co wskazuje jej dość bogata kolorystyka. Sugeruje, że „karmimy” się przeszłością, tym, co było dla nas miłe i przyjemne, ale kiedyś. To karta przyjaznych uczuć i odczuć, korzystnych dla obu stron w relacji. Czasem sugeruje spotkanie z kimś z przeszłości, czy też „tkliwe” uczucia. Według mojej opinii, nie jest to absolutnie miłosna karta, i nie ma z prawdziwą miłością żadnego szczególnego powiązania, przynajmniej w kontekście pojedynczej karty. „Szóstka” daje dobre samopoczucie w relacji, ale niekoniecznie dodaje jej „rumieńców”. Jest miła, przyjemna, aczkolwiek nie typowo uczuciowa, miłosna.

Na obrazku: karta „6 pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

5 pucharów

poniedziałek, Czerwiec 11th, 2012

5 pucharów nie należy do najszczęśliwszych kart w Tarocie. 5 pucharów jest  kartą smutku. Często pokazuje „emocjonalną żałobę”, sytuację, gdzie „opłakujemy” utratę partnera/partnerki, i absolutnie nie jesteśmy pogodzeni ze stanem rzeczy. Oczywiście, że taka „żałoba” jest koniecznością, naturalnym etapem po rozstaniu z ukochaną osobą, i słusznie, jeśli właśnie w taki sposób będziemy ten stan emocjonalny traktować. To karta sytuacji i wydarzeń, w których czujemy się samotnie. Nawet będąc w związku uczuciowym, możemy doświadczać takiego samopoczucia. Rozstanie, płacz, nieumiejętność pogodzenia się z przeszłością oraz żal, to tylko niektóre z podstawowych znaczeń „piątki”.

Na obrazku: karta „5 pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

4 pucharów

piątek, Czerwiec 1st, 2012

4 pucharów: karta szeroko rozumianego „przesytu”. „Czwórka” jest kartą, przy której niewiele nam się chce, niewiele też nas interesuje, poza sobą. Czy też brakuje nam impulsu do działania, czy też po prostu mamy dosyć, na jedno wychodzi: nie robimy nic. Często ta karta wskazuje właśnie na taki emocjonalny „przesyt”, gdzie ktoś jest zmęczony sytuacją, czy też czeka na coś, co go poruszy, zachęci do działania. Bywa, że pokazuje tzw. humory i humorki, obrazę, ale również sytuacje, gdzie nie dostrzegamy szans, jakie daje nam egzystencja. Nie jest to jakaś szczególnie negatywna karta, a raczej informacja o tym, że coś po prostu przestało nas na ten moment „bawić” oraz cieszyć.

Na obrazku: karta „4 pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)