Archive for Kwiecień, 2012

As pucharów

sobota, Kwiecień 28th, 2012

As pucharów tradycyjnie wskazuje na doświadczenie uczuciowe. Niekoniecznie wskazuje na „wielką miłość”. As wskazuje głównie na to, że doświadczamy czegoś „głębszego”, sensownego, co nas faktycznie dotyczy i porusza. Bywa poczuciem spełnienia, a w kwestiach zawodowych, potwierdza fakt, że praca którą wykonujemy, jest właśnie „tym”. Zapowiada wielką radość, wielką przyjemność. Na pewno jest zatem zwiastunem tego, że właśnie „tu i teraz” pojawiło się coś, co nas szczerze uszczęśliwia. Jeśli mowa o uczuciach, do których ponownie powrócę, wskazuje na „czyste” doświadczenie uczuciowe. „Wzniosły” nastrój, pozytywne emocje, są również synonimem tej pięknej karty.

Na obrazku: karta „As pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

10 mieczy

poniedziałek, Kwiecień 16th, 2012

10 mieczy, jak widać na karcie: pokazuje cierpienie. Osiągamy „dół” cierpienia, nie może być gorzej, co stanowi jednak swojego rodzaju „wybawienie”. Co przez to rozumiem? Często, kiedy mamy czegoś totalnie dość, w końcu po prostu zbieramy siły, aby coś zmienić w sobie, swoim postępowaniu, czy też, aby w końcu zostawić jakąś wyjątkowo „nieprzyjemną” sytuację. „Dziesiątka”, niestety, bardzo często wskazuje na postawę wręcz męczenniczą. Na nieprzerwane trwanie w tego typu samopoczuciu, co jest niezwykle niepokojące i na pewno najbardziej męczące, dla samego zainteresowanego. Typowe znaczenie „dziesiątki”, to: wszelkiego rodzaju nieszczęścia, zakończenia.

Na obrazku: karta „10 mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

9 mieczy

wtorek, Kwiecień 3rd, 2012

9 mieczy jest kartą mentalnych konfliktów i problemów. Często nazywam tą kartę, kartą „nie radzenia sobie ze samym sobą”. W kwestii zdrowia, wskazuje na problemy ze snem, jak i nawet na bezsenność. To wszelkie formy obwiniania samego siebie, braku umysłowego spokoju. Ta karta wskazuje zatem, na przeróżne i wielorakie formy „cierpień” umysłowych. „Dziewiątka”, niewątpliwie również ukazuje samotność, czy też poczucie samotności. Może wskazywać na stany depresyjne, zatem bywa „alarmująca”. Może być po prostu też tak, że zamartwiamy się niepotrzebnie, „na zapas”, a strach lub wstyd nie są koniecznością.

Na obrazku: karta „9 mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)