Archive for Marzec, 2012

8 mieczy

poniedziałek, Marzec 26th, 2012

8 mieczy jest kolejną kartą wskazującą na mało przyjemną sytuację. Bardzo jednak często, na własne, nieprzymuszone życzenie. „Ósemka” jest kartą samoograniczeń, stawiania siebie w sytuacji bez wyjścia. Zdarza się, że wskazuje na zewnętrzne ograniczenia, chociaż w moich rozkładach, raczej bardzo rzadko. To karta kompleksów, obaw, lęków, które ograniczają nas na tyle, że nie podejmujemy żadnych konkretnych działań. „Tkwimy” zatem bezczynnie i godzimy się na taką sytuację, jaka jest, nawet, jeśli jest niezwykle niewygodna. Te samograniczenia, mają się często również do nieokazywania uczuć oraz swoich faktycznych potrzeb. Absurdalnie często właśnie wtedy, kiedy jest nam naprawdę bardzo źle i „niewygodnie”.

Na obrazku: karta „8 mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

7 mieczy

piątek, Marzec 16th, 2012

7 mieczy, czyli karta, która jest mniej lubiana. Dlaczego? Tradycyjnie, wskazuje na tzw. zakulisowe działania. Jest kartą wszelkiego zbierania informacji, ale nigdy w sensie oficjalnym. Często pokazuje się przy osobach, którym nie można zaufać, bo mają po prostu tego typu tendencje. Tendencje do „kręcenia”, „wykręcania” się, ukrywania faktów, czy też nie mówienia wszystkiego wprost. Oczywiście, że może wskazywać na typowego oszusta, czy kogoś, kto nie ma ochoty na szczerą rozmowę. Kradzież, podstęp, fałsz, „knucie” intryg, to również domena „siódemki”. To mniejsze lub większe manipulowanie, czy to partnerem w związku, czy też w kontekście zawodowym.

Na obrazku: karta „7 mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

6 mieczy

czwartek, Marzec 8th, 2012

6 mieczy nie jest dla mnie jedną z najszczęśliwszych kart w Tarocie. Najczęściej znamionuje wyjazd, podróż, oddalenie. Oczywiście, te oddalenie, może być właśnie takim „oddaleniem”, które jest po prostu ciszą pomiędzy np. partnerami uczuciowymi. 6 mieczy nie jest kartą osiągnięcia spokoju. Daje nadzieję ku temu, że „na drugim brzegu” znajdziemy coś innego, nowego, ale tak naprawdę, jak dla mnie, nie stanowi żadnego zamknięcia poprzedniego rozdziału. Może być zatem swojego rodzaju „ucieczką” przed problemami, aniżeli stanowić chęć rozpoczęcia czegoś nowego, i z kimś innym. W moich rozkładach, często wskazuje na wyjazd lub właśnie taką „ucieczkę”.

Na obrazku: karta „6 mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)