Archive for Luty, 2012

5 mieczy

wtorek, Luty 28th, 2012

5 mieczy nie jest najprzyjemniejszą z kart. Wielu tarocistów, czy też „wróżów”, uważa ją za jedną z kilku najbardziej negatywnych kart w Tarocie. Jest w tym wiele prawdy, ale ja osobiście, nie przesadzałabym w ocenie tejże karty. Oczywiście, to też zależy w ogromnym stopniu od kart jej sąsiadujących, ale w moich rozkładach, niezwykle rzadko wskazywała na bardzo trudne doświadczenia, stąd byłabym niezwykle ostrożna w jej interpretacji. Tradycyjnie, jest kartą „nieczystych” zagrań, egoistycznych „zagrywek”, nieuczciwej walki oraz zdrad. „Piątka” nie jest kartą sprzyjającą relacjom zawodowym, ani tym bardziej uczuciowym.

Na obrazku: karta „5 mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

4 mieczy

niedziela, Luty 19th, 2012

4 mieczy, jak widać na karcie, należy raczej do „chłodnych” w odbiorze. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ przy tej karcie, trudno jest mówić o ciepłych uczuciach, czy też liczyć na ich okazywanie ze strony partnera/partnerki. „Czwórka” jest kartą separacji, ciszy, chociaż bywa, że i „przymusowego” odpoczynku lub choroby. Nie sugerujmy się na tyle obrazkiem, aby postrzegać ją jako zapowiedź śmierci, chociaż zważając na to, że najważniejszy jest odczyt intuicyjny, może być też i tym. Najczęściej jednak, wskazuje na czas oddalenia, „wyciszenia” w relacji, czy też potrzebę tymczasowej samotności. Najsłuszniej i najmądrzej będzie ten czas poświęcić po prostu na przemyślenia, czy też regenerację sił.

Na obrazku: karta „4 mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

3 mieczy

czwartek, Luty 9th, 2012

3 mieczy: karta „uczuciowych męk” i „cierpień serca”. Przy tej karcie, nie powinno się jednak jej znaczenia ograniczać do sfery uczuciowej. Znajduje ona zastosowanie również np. w kwestiach zawodowych. „Trójka” jest przede wszystkim kartą, która wskazuje na pojedynek pomiędzy sercem, uczuciami, a „głową”, rozumem. Bywa, że wskazuje na ból serca i to w sensie stricte fizycznym. Symbolizuje rozstanie, bolesne słowa, wyrzeczenia, kłótnie i urazy. W kwestiach zawodowych, może wskazywać na odmowę, czy też innego rodzaju „nieprzyjemność”. W moich rozkładach, niejednokrotnie wskazywała na cierpienie aż po łzy, zatem trudno jest mi dostrzegać jej jakieś szczególnie pozytywne aspekty.

Na obrazku: karta „3 mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)