Archive for Styczeń, 2012

2 mieczy

poniedziałek, Styczeń 30th, 2012

2 mieczy jest kartą pewnego „zamknięcia”. To może być blokada emocjonalna, uczuciowa, ale zarazem i pewna niechęć do wyrażania swoich uczuć oraz emocji na zewnątrz. Bywa, że „dwójka” przedstawia konflikty emocjonalne, które „drzemią” w środku człowieka, a nie są widoczne na zewnątrz. To jest zatem najbardziej nieprzyjemne w odczuciu, dla samego zainteresowanego. To karta wahań, rozterek i podejścia do problemu stricte intelektem. Odpowiedzią na to, co należy zrobić, aby podjąć słuszną decyzję, jest przede wszystkim „włączenie” w podejmowanie decyzji serca oraz intuicji.

Na obrazku: karta „2 mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

As mieczy

środa, Styczeń 18th, 2012

As mieczy, czyli siła intelektu. As mieczy jest potężną „bronią intelektu”, którą trudno jest w jakikolwiek sposób pokonać. Jest domeną osób inteligentnych i wybitnie inteligentnych. W rozkładach, często wskazuje na to, że nadejdzie „czas prawdy”. Wygra: prawda, fakty i rzeczowość. Często wskazuje na potęgę rozumu, co za tym idzie, trudno będzie zyskać przewagę przy kimś, kto posiada „asa w kieszeni”. Z asem w dłoni, trudno być uczuciowo wylewnym. As mieczy jest kartą „trudnych” słów, które zapadają w pamięć i tym samym podobnych ludzi, którzy posługują się nim często, nie licząc się z konsekwencjami. As często rani, i to bardzo mocno.

Na obrazku: karta „As mieczy” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

10 denarów

czwartek, Styczeń 12th, 2012

10 denarów, jak dla mnie, jest kartą więzi międzyludzkich, które trwają „nie od dziś”. „Dziesiątka” symbolizuje relacje, które są czymś pewnym i trwałym. Sprawdziły się w czasie, mają zatem coś, co daje nam pewność oraz stabilizację. Ta karta często zwraca uwagę na problemy rodzinne w kwestii finansowej. To mogą być problemy ze spadkiem, ale zawsze wskazuje na problemy w obrębie „swoich”, że tak ujmę. Jak widzimy, mężczyzna na karcie jest tzw. głową rodziny. Ma wiele z Cesarza i co za tym idzie, stanowi dla rodziny wsparcie, „fundament” i to, że dzięki niemu, możemy czuć się bezpiecznie i spokojnie. Bywało, że „dziesiątka” wskazywała na dom rodzinny lub dom z ogrodem.

Na obrazku: karta „10 denarów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)