Archive for Listopad, 2011

7 denarów

środa, Listopad 30th, 2011

7 denarów przedstawia sytuację przerwy, oczekiwania, zaprzestania działań. W rozkładach dotyczących uczuć, czy też dowolnej tematyki, wskazuje na zrobienie przerwy, „odczekanie” i zaniechanie wszelkiej inicjatywy. W moich rozkładach „siódemka” wskazuje często na to, że ktoś czeka na rozwój sytuacji, czy też kontakt. Siódemka w moim odczuciu, nie daje żadnej gwarancji. Wskazane jest czekanie, przerwa, zrobienie tego, „co możliwe”. W związkach nie zwiastuje raczej ekscytacji, czy też zmian. Bywa, że wskazuje na pracę fizyczną. Co do realizacji, trzeba będzie jednak poczekać. Na nic zda się „popychanie”, czy „dreptanie” z niecierpliwości.

Na obrazku: karta „7 denarów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

6 denarów

środa, Listopad 16th, 2011

6 denarów to karta pewnego osobistego „podziału”. Jak widać na obrazku, majętny mężczyzna pomaga żebrakowi. W moich rozkładach, najczęściej pokazuje się w kontekście zawodowym, np. takim, gdzie ktoś szuka pracy i za czyjąś pomocą, ją otrzymuje. Pewnie, że pomoc, szacunek czy wyrozumiałość, nie są czymś złym, ale bardzo często ta karta w odwróceniu, sugeruje jednak nierówny „podział”. W kontekście relacji uczuciowych, często wskazuje na pomoc, ale w moim odczuciu, jest to nie do końca zdrowa sytuacja, jeśli i o ile, nie opiera się na zasadzie wzajemności. Mowa tutaj raczej o czymś takim jak np.: drobny gest lub zwyczajnym-niezwyczajnym słowie „dziękuję”, aniżeli rekompensacie finansowej.

Na obrazku: karta „6 denarów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

5 denarów

niedziela, Listopad 6th, 2011

5 denarów: czyli karta szeroko pojętej „biedy”. Co widzimy na obrazku? Szczerze zachęcam do tego, aby przy pracy z kartami, używać nie tylko znaczeń książkowych, czy formułek, ale własnej spostrzegawczości, zmysłu obserwacji, a co najważniejsze: intuicji. 5 denarów, to karta przede wszystkim wszelkiej „biedy”. Niekoniecznie mowa o fatalnej sytuacji finansowej, ale bardzo często wskazuje właśnie na finansowe tarapaty. Bywa, że „piątka” sugeruje często kochanka/kochankę albo też pomoc przyjaciela w trudnej dla nas sytuacji. W moich rozkładach, najczęściej wskazuje na właśnie to ostatnie, rzadziej na problemy natury gotówkowej.

Na obrazku: karta „5 denarów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)