Archive for Październik, 2011

4 denary

poniedziałek, Październik 31st, 2011

4 denary to dość wymowna karta. Jak widać zresztą na obrazku: karta przedstawia osobę, która „siedzi w miejscu”, pisząc wprost. Co przez to rozumiem? Karta 4 denarów, jest dla mnie kartą zamknięcia. Kartą zamknięcia na ludzi, na zmiany, na utratę. Utrata, oznacza dla każdego z nas, co innego. Warto sobie to uświadomić, interpretując jej znaczenie w rozkładzie. Jeśli pytamy o pieniądze, nie martwmy się nimi. Ta karta w odwróceniu, oznacza często skąpstwo, niechęć do zmian, „odpuszczenia” sobie czegoś lub kogoś. W ramach związku: osobę zaborczą, negującą poczucie wolności partnera. Brak chęci ku zmianom swoich nawyków, jest również znaczeniem „czwórki”.

Na obrazku: karta „4 denary” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

3 denary

poniedziałek, Październik 24th, 2011

3 denary pokazują sytuację, gdzie jesteśmy tuż tuż przed zdaniem egzaminu. To niekoniecznie musi być egzamin w szkole, czy na studiach, ale również „egzamin życiowy”. W związkach, często oznacza to, że wkrótce relacja przejdzie na kolejny etap: „wyższy”, że tak ujmę. To karta wskroś pozytywna, sugerująca nam, że przed nami ważne wydarzenie (nie przesadzałabym jednak z wagą wydarzenia). Oczywiście jednak, nie można „spoczywać na laurach”, a nastawić się na kolejne etapy, na kolejne „sprawdziany”, na kolejne wyzwania. Jeśli oczekujemy pochwały, czy uznania, 3 denary da nam ku temu okazję. Karta sprzyja odkryciu talentu, „powołania”, jak również tzw. znajomościom w pracy.

Na obrazku: karta „3 denary” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

2 denary

środa, Październik 19th, 2011

2 denary to jak dla mnie i w mojej osobistej opinii, niejednoznaczna karta. Jej znaczenie „rozciąga” się od: dwóch etatów w pracy, aż po bycie osobą niezdecydowaną. Bywa, że przedstawia tzw. pozoranta, który tylko i wyłącznie na zewnątrz „ma się świetnie”. Ta karta często przedstawia sytuację, gdzie mamy kilka opcji do wyboru. Z jednej strony stawia nas w komfortowej sytuacji, ale jak widać ta radość, nie jest absolutnie żadnym spełnieniem. Zresztą, przecież to tylko „dwójka”. Całkiem łatwo jest się na nic nie decydować i „podtrzymywać grę orkiestry”, ale warto przemyśleć, czemu tak naprawdę to służy, i jaki jest tego faktyczny cel.

Na obrazku: karta „2 denary” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

As denarów

środa, Październik 5th, 2011

As denarów to karta pełna „głębokich” znaczeń. Sądzę, że każdy z tarocistów, czy też wróżek, ma swoje własne odczucia dotyczące tej karty i samodzielnie „przypisane” jej znaczenia. Ta karta często sugeruje wręcz „dar od losu”, ale równie dobrze potrafi być cenną szansą lub wskazówką. W moich rozkładach, niejednokrotnie wskazywała na cenną okazję ku spotkaniu, a nawet osobę, której spotkanie, może wskazywać na bardzo pozytywny rozwój danej relacji. Wskazuje na otrzymanie dodatkowych pieniędzy lub niespodziewaną ofertę pracy. As denarów jednak, to coś zupełnie indywidualnego dla każdego z nas.

Na obrazku: karta „As denarów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)