Archive for Maj, 2011

Sąd

poniedziałek, Maj 30th, 2011

Sąd (20), to: nowy początek. Jakże często znamionuje „reaktywację” relacji, nowy jej początek. Często mówi o przebaczeniu sobie „grzechów”, puszczeniu ich w niepamięć. Sąd to także osądy, sprawy sądowe, „dogadywanie” się, ale stricte pozytywne. Lubię tą kartę, bo przypomina mi wyciągnięcie ręki na zgodę, które zawsze jest pozytywne i jakże często wręcz konieczne.

Charakter: Szczery, bez „maski”, pojednawczy, chcący, aby było po prostu dobrze. Chętny do ugody, wybaczenia, rozpoczęcia czegoś „na świeżo” i na nowo.

Związki/miłość: Ta karta często sugeruje sprawy sądowe. W pozycji prostej: dojście do ugody, porozumienia. Często, gdy ta karta się odwraca, wskazuje na „wywlekanie przeszłości i brudów” w relacji lub nierzadko i na sali sądowej.

Praca:
Dobre wieści, tym bardziej jeśli oczekujemy na nie w sprawie otrzymania pracy.

Sytuacja/inne: Oczekiwana wiadomość. Radio.

Na obrazku: karta „Sąd” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

Słońce

poniedziałek, Maj 9th, 2011

Słońce (19): To bardzo pozytywna karta. „Tryska” wręcz optymizmem, energią, chęcią do życia i wszystko to jest tutaj na wysokim poziomie energetycznym. Osobowości, jakie często sugeruje, to osoby na wysokich stanowiskach. Liderzy, aczkolwiek niekoniecznie. Często sugeruje również dziecko, „duszę dziecka” i osoby o tego typu charakterze. Przy tej karcie, nie ma co ukrywać, aż chce się żyć i radować życiem!

Charakter: Radosny, optymistyczny, pełen energii, chęci, potrafiący „pociągnąć” innych za sobą.

Związki/miłość: Związki pod patronatem tej karty, są często bardzo szczęśliwe. Ta karta symbolizuje często również: długo oczekiwane spotkania oraz powroty.

Praca: Dobre stosunki w pracy, a nawet „bycie przywódcą”. Często sugeruje szefów/osoby na wysokich stanowiskach lub osoby, które bywają w centrum zainteresowania i/lub to lubią.

Sytuacja/inne: Dobre zdrowie, dziecko, wyjazd, słoneczna pogoda.

Na obrazku: karta „Słońce” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)