Archive for Marzec, 2011

Księżyc

wtorek, Marzec 29th, 2011

Księżyc (18): To karta, która często symbolizuje sytuacje dla nas niejasne i które budzą w nas obawy oraz strach. Bywa czymś, co ostrzega, ale niekoniecznie. Może znamionować wielką fascynację, zauroczenie, ale również i… odurzenie. Co mam na myśli? Często ta karta sugeruje wszelkie „odmienne stany”. Może wskazywać na ciążę, ale jak dla mnie, przede wszystkim na wszelkie problemy natury emocjonalnej. Lęki, obawy, problemy z samym/samą sobą. Bardzo często interpretując tą kartę, używam określenia „być niczym dziecko we mgle”. Osoby, które pokazują się w tej karcie, są często bardzo trudne do „rozgryzienia”.

Charakter: Lękliwy, z wielką wyobraźnią, „delikatny”.

Związki/miłość: Często wskazuje na kłamstwa i fałsz w relacji. Coś jest ukryte, „zatajnione” i wymaga właśnie tego, aby się temu baczniej przyjrzeć. Partner/partnerka może wzbudzać w nas obawy, lęki. Możemy też go nie rozumieć.

Praca: Może nas niepokoić. Byt w niej również, może być niepewny i niejasny…

Sytuacja/inne: Problemy ze snem. Narkotyki. Wyobraźnia.

Na obrazku: karta „Księżyc” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

Gwiazda

środa, Marzec 16th, 2011

Gwiazda (17): To (jak dla mnie) karta, która ma znaczenie dość „eteryczne”. Nie ma tutaj pewności, czy przekonania o tym, że cokolwiek zrobimy, przyniesie oczekiwane efekty. Często „każe” czekać, wierzyć, być „dobrej wiary”, ale to nie żaden „pewnik”. Bywa inspiracją i taki też zapowiada czas lub też właśnie to „zwiastuje”. Koi obawy i lęki. „Leczy” i uzdrawia. Wskazuje na sytuacje w których, możemy poczuć się świeżo, zdrowo, pozytywnie.

Charakter: Spokojny, harmonijny, taki, który potrafi „leczyć”. Osoby „spod” Gwiazdy, potrafią pomóc, inspirować, podtrzymywać na duchu i po prostu koić wszelkie trudności…

Związki/miłość: Często wskazuje na to, że relacja powróci do „źródeł”. Nastąpi lepszy czas, w którym będzie można ponownie „odetchnąć” i cieszyć się sobą.

Praca: Wskazuje pracę, która daje nam poczucie „głębi”. W której czujemy sie dobrze, spokojnie, pewnie i możemy w niej również myśleć o przyszłości oraz osobistym „wzroście”. Często wskazuje na artyzm, duchowość oraz uzdolnienia artystyczne.

Sytuacja/inne: Ciąża, kosmos, polana.

Na obrazku: karta „Gwiazda” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)