Archive for Wrzesień, 2010

Moc

poniedziałek, Wrzesień 20th, 2010

Moc (8), symbolizuje przede wszystkim, to, o czym mówi sam tytuł. Moc, to siła, odwaga oraz pasja. Dostrzec możemy tutaj dzikość jak i łagodność. Przeciwieństwa, które podlegają pewnemu połączeniu, uzależnieniu od siebie. Jakby nie patrzeć, na karcie można dostrzec kobiecą oraz męską naturę, a już przynajmniej „typowe” dla obu natur, cechy…

Charakter: Silny, zdecydowany oraz „męski”. Jakby nie patrzeć, jest to karta osób, które nie boją się życia. To mogą być tzw. „sportsmeni”, czy też „sportsmenki”.

Związki/miłość: Namiętność, pasja, radość. Często symbolizuje relacje/związki, oparte o prawdziwe zaangażowanie. Wskazuje na temperament oraz „żywotność” relacji. Bywa, że ostrzega przed agresją.

Praca: Zaangażowanie w pracę. Nie poddawanie się „przeciwnościom losu”…

Sytuacja/inne: Sytuacja wymagająca od nas wiele siły psychicznej oraz odwagi. To często trudne sytuacje, ale hartują nasz charakter oraz siłę ducha. To wielki „profit” na przyszłość.

Na obrazku: karta „Moc” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

Koło fortuny

poniedziałek, Wrzesień 6th, 2010

Koło fortuny (10), to ruch, zmiana, punkt zwrotny. Koło fortuny „zwiastuje” moment, który nie będzie spodziewanym, ale na pewno takim, który faktycznie będzie miał szansę wiele w naszym życiu zmienić. Często postrzegany jest również jako „traf losowy”, który może być postrzegany wręcz jako… „wygrana w totolotka”. „Wyroki losu” bywają różne, ale ta karta zawsze potwierdza jedno jak i drugie. Tą dwubiegunowość. Ta karta wręcz „niesie” ze sobą pozytywne przesłanie, że po gorszym czasie, nastąpi i lepszy.

Charakter: Zmienny, niepewny, bez żadnej „stałej”.

Związki/miłość: Często ta karta jest postrzegana w rozkładzie jako wizja związku karmicznego. Jak dla mnie, jest to za wiele powiedziane, ale na pewno jest pewną „wizją” tego, że konkretna relacja ma swoje… szanse, swoje okazje, które mogą mieć „głębsze” znaczenie, jeśli tylko spojrzymy na to wszystko pod innym kątem. Nie wnikałabym jednak w tą „karmiczność”, a po prostu cieszyła się tymi szansami, jakie „niesie” ze sobą życie.

Praca: To moment, któremu należy się baczniej przyjrzeć. Może warto jest otworzyć się na „nowe” lub dokonać zmian w swoim życiu zawodowym.

Sytuacja/inne: Przeznaczenie, karma, wygrana.

Na obrazku: karta „Koło fortuny” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)