Archive for Sierpień, 2010

Pustelnik

czwartek, Sierpień 12th, 2010

Pustelnik (9), to przede wszystkim mądry i doświadczony życiem człowiek. Niekoniecznie mężczyzna. Pustelnik ma „swój świat”, „swoje ścieżki” oraz swoje sprawy. Jest na nich skupiony, jak również na swoich przemyśleniach. To karta mądrych osób, których doświadczenie życiowe nauczyło również, że dobrą drogą ku rozwiązaniu problemów, są często głębokie przemyślenia… oraz dystans. W moim odczuciu latarnia, którą widzimy na obrazku, symbolizuje intuicję, która pozwala mu dostrzegać zdecydowanie więcej.

Charakter: Spokojny, refleksyjny, rozważny i poważny. To nie karta „postrzeleńców”. Bywa, że zamyka się w sobie i swoich sprawach. Wtedy „stroni” od ludzi i może swoje poglądy uważać za jedynie słuszne.

Związki/miłość: Niezależność w związku. Własne sprawy. Bywa, że symbolizuje po prostu… samotność. Najczęściej jednak sugeruje „samotność w związku”, gdzie każdy z partnerów ogranicza się do swoich spraw.

Praca: To metodyczna, skupiona na celu postawa. Pustelnik często sugeruje również poszukiwanie pracy. Bywa mądrym doradcą oraz nauczycielem, osobą, która „bazuje” na własnych doświadczeniach.

Sytuacja/inne: Asceza, powściągliwość, wędrówka.

Na obrazku: karta „Pustelnik” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

Sprawiedliwość

środa, Sierpień 4th, 2010

Sprawiedliwość (11), to właśnie… sprawiedliwość i „praworządność”. To karta przede wszystkim obiektywizmu oraz „zimnej głowy”. Trudno tu mówić o uczuciach, czy też o tym, że tego typu osoba nimi właśnie się kieruje w danej kwestii. To karta osądów, karta bycia „fair”. Przy niej możemy zapomnieć również o tym, że ktoś będzie liczył się z nami uczuciami, może, ale raczej w taki sposób, że gdy uzna to za… słuszne. Często ta karta sugeruje kwestie urzędowe oraz prawne jak i urzędników.

Charakter: Sumienny, obiektywny, kierujący się „zasadami”. Różnie jednak z nimi bywa…

Związki/miłość: Jeśli Sprawiedliwość wskazuje na osobę naszego partnera, nie ma co liczyć na „ciepłe serce”. Sprawiedliwość każe oceniać według własnych kryterii. Bywa, że osądy takiej osoby są mało tolerancyjne, „bezduszne”, ale to już raczej „cień” tej karty, która mimo wszystko nakazuje bycie „wyważonym”.

Praca: Samodyscyplina, rygor, rozsądek. Często, o czym już wspomniałam wcześniej, sugeruje urzędników, sprawy urzędowe, sąd pracy.

Sytuacja/inne: Może warto wiele spraw po prostu uporządkować…

Na obrazku: karta „Sprawiedliwość” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)