Archive for the ‘Tarot’ Category

2 buław

środa, Październik 3rd, 2012

65-Minor-Wands-02

2 buław: to karta wahań i rozterek. Dla mnie bardzo często wskazuje na neutralny czas, gdzie niewiele się dzieje. Jej negatywna strona, często daje się poznać w temacie uczuć, gdzie uczucia „przygasają”, gdzie traci się także zaangażowanie uczuciowe. Jest to dość „bierna” karta, która nie sugeruje żadnych działań, czy też absolutnie nie daje zapewnienia, że cokolwiek konkretnego będzie miało miejsce. Bywa, że wskazuje na niemożność podjęcia decyzji, ukierunkowania się, a w rezultacie na totalny brak podjęcia jakiejkolwiek decyzji. Może sugerować rozważania, ale jeśli już, to bez jakiegokolwiek zaangażowania emocjonalnego.

Na obrazku: karta „2 buław” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

As buław

niedziela, Wrzesień 2nd, 2012

As buław stanowi początek. Nie tyle bywa zapewnieniem o sukcesie, co jednak bywa chęcią. Wskazuje również na szczery zapał. Słusznie, jeśli w ocenie sytuacji weźmiemy pod uwagę i resztę kart w rozkładzie, ponieważ sam „asik”, wskazuje przede wszystkim na potencjał. Jeśli brakuje nam ku czemuś chęci, czy motywacji, ta karta nam ją „ofiaruje”. Trudno jest pisać o jakimś wyjątkowym znaczeniu tejże karty, aczkolwiek bardzo często brakuje nam tej „iskry”, aby coś rozpocząć. Bywa, że wskazuje na możliwość zapłodnienia, czy też ochotę na przyjemności zmysłowe. Może potwierdzać męską płodność, ale nie stanowi żadnej poważniejszej „wytycznej” w ocenie zdrowia danej osoby.

Na obrazku: karta „As buław” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

10 pucharów

niedziela, Sierpień 12th, 2012

10 pucharów, czyli karta osób nam najbliższych. Nie zawsze „przejawia” się aż tak dosłownie, ale najczęściej wskazuje na osoby z najbliższego otoczenia. Pokazuje dobre stosunki, „bezpieczną przystań”, osoby, do których wiemy, że możemy zawsze powrócić, i spędzić z nimi miło czas. Nie tyle to nudna karta, co dość jednoznaczna i sugerująca zgodne, spokojne stosunki. Potwierdza informację, że będziemy mieć rodzinę lub też dojdzie do „finalizacji” relacji. „Dziesiątka” jest kartą bardzo pozytywną, dającą poczucie, że coś zostanie „osiągnięte”. Może pokazywać przyjaciół, ale jeśli już, to tych „oddanych” i faktycznych. Często zapowiada ślub lub powiększenie rodziny.

Na obrazku: karta „10 pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

9 pucharów

sobota, Lipiec 28th, 2012

9 pucharów, czyli karta, którą często nazywam „kartą osobistego egoizmu”. Nie jest to jak dla mnie karta altruistów, stąd też takie „surowe” określenie. Jej tradycyjne i najbardziej popularne znaczenia, to: satysfakcja, zaspokojenie potrzeb, samozadowolenie, spełnienie marzeń. Tylko, że jak dla mnie, te „spełnienie marzeń”, nie jest czymś, co ma dotyczyć potrzeb tej drugiej osoby w relacji, a przede wszystkim naszych osobistych potrzeb. Stąd też moje pierwsze określenie, „wzmianka”, którymi się w ramach tej karty, posłużyłam. „Dziewiątka”, to czasami sytuacja typu: „zastaw się, a postaw się”, która wskazuje na nie tyle bałwochwalstwo, co jednak na pewien rodzaj beztroski, odprężenia.

Na obrazku: karta „9 pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)

8 pucharów

piątek, Lipiec 20th, 2012

8 pucharów, czyli tzw. rozdarcie wewnętrzne. Wiele jest interpretacji tej karty jak i wielu jest interpretatorów, ale jak dla mnie, wskazuje ona właśnie na tego typu samopoczucie. Jest kartą sytuacji, gdzie trudno jest nam sobie z czymś poradzić, ale poniekąd nie ma wyjścia. „Klamka zapadła”. Często wskazuje na nie tyle ostateczne rozstanie, co jednak na poczucie, że trzeba coś po prostu zostawić. Jak każda karta w Tarocie, ma wręcz setki znaczeń, ale zgodnie z sytuacją z obrazka, nie jest kartą szczęścia. „Ucieczka” od problemów, „trudne” emocje, wzburzenie emocjonalne, pozostawienie przeszłości za sobą, są również treścią tej karty.

Na obrazku: karta „8 pucharów” z talii Sharman Caselli Tarot (źródło: taroteca.multiply.com)